2 Ocak 2011 Pazar

Kınıyorum 33 Tantuni

Rezaletin daniskasıydı. Biz Bahçeli sokaklarında yana yakıla tantunici aramışız.. sonra bulduk bu mekanı. Ciğer Kebap&33 Tantuni mi ne böyle bir ismi vardı.. İçeri uzaktan şık bir mekana benzeyince bir duraksadık. Girsek mi girmesek mi? Amaaan dedik koy ver gitsin. Girdik en nihayetinde. İçeri süslü püslüydü ama koltukları ve rengini sevmedim. Canınızı da çektirmek gibi olmasın bir dürüm Tantuni sipariş ettim. Sinemde somun istedi,dürüm çok doyurucu olmaz dedi garson çünkü.. O öyle dedi ama bu kadar küçüğünü beklemiyordum. Bildiğimiz çiğköfte dürümü boyutlarında bir tantuni bekleyince gördüğünüz şu manzara beni oracıkta dumura uğrattı ki üşenmeyip resmini çekmişim :
Ben size şöyle söyleyeyim; bu boyut bir telefon büyüklüğünde.. İnanın! Ha tamam 2 ye katlanmış,boyu doğal olarak uzayınca büyüyor ama o kadar ince ve küçüktü kü,millet meğersem bunu yemek öncesi aperatif olarak alıyormuş. Ne bileyim¿ Yine de lezzetinden ötürü dilimi mühürlüyorum şu satırda..Bir de fiyatı tahminimden azdı.
Değineceğim başka bir konu da orda kendimi bi eziklenmiş hissetmem.. Biz öğrenciyiz,parasızız sandılar galiba. Yakıştıramadılar.  Kurban olsunlar bize. Hıh :P

Bu arada odamda,tam karşımda bir Amelie posteri var. sürekli bana bakıyor. Odanın bir ucuna da gitsem gözü üstümde.. Karşısında da dursam çaprazında da. Bu kız hiç sıkılmadan bana bakıyor adeta.
Şaka bir yana,neden fotoğraflar hangi açıda olursak olalım bize bakıyormuş hissini uyandırıyoruz kendimizde.. Bunu merak ediyorum..Araştıracağım.

Son olaraktan; YENİ YIL SİZLERE EN ÇOK MUTLULUK VERSİN..Sonra sağlık,aşk,para..
Benim en çok ilk 3üne ihtiyacım var.En çok!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder