4 Temmuz 2015 Cumartesi

1 Yıl Aradan Sonra

O kadar uzun bir süre boşlamışım kı blogu, aslında en çok yazmam gereken zamanlardı. Genel hatlarıyla kafada kalsa da insan detaylarını unutuyor yaşadığı an "geçmiş" olunca. Hayatımda çok şey değişti. Buraya MEB düşünmüyorum yazmıştım bir posta fakat Eylül ayından itibaren Milli Eğitime bağlı bir öğretmenim. Batman'a atandım. Şehrin adı İngilizce'de çok sıkıntı. Yabancı bir arkadaşıma Batman'da görev yapıyorum diyemiyorum. Okunuşuyla 'Betmen' olarak algılamasınlar diye. İlçenin bir beldesindeyim. Ankara'dan sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu. Üniversiteden çok yakın arkadaşım Bigotla aynı atandık, aynı eve çıktık. Yeni bir hayatın kapılarını Güneydoğu'da çok farklı insanların arasında çok farklı bir kültüre açtık. Bu da çok derin bir mevzu, bir ara değinirim.

Koca senede öğrencilikten çalışma hayatına geçmenin bocalamasını yaşadım. Resmen huyum suyum değişti. Çok daha sinirli, alıngan, daha az konuşkan bir insan oldum. Hayatıma giren, hayatımdan çıkan insanlar oldu. Acısıyla tatlısıyla aslında hoş günler. Yaşanmaya değer. Ancak hep demişimdir "Hiçbir şehir Ankara olamaz." diye. Burnumda buram buram tüten bir şehir ve insanları..

Şimdi o herkese fazlasıyla koyan öğretmenlerin yata yata popo büyüttüğü yaz tatilindeyim. bitmesine yaklaşık 2 ay var. Önümde sayısız plan, öyle ki 2 aylık tatil yetmiyor. Neyse bu yazı bloga uzun bir aradan sonra merhaba niyetineydi, daha uzun ve anlamlı bir yazıda görüşmek üzere. xx
Bu da Eylül 2014 ayına ait bir foto, mekan Hasankeyf. Batman'a merhaba pozlarımdan. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder